Otwarte, Spławikowe Mistrzostwa Torunia

W dniu 08.05.2016 roku, na rzece Wiśle w miejscowości Toruń odbyły się ,,Otwarte, Spławikowe Mistrzostwa Torunia,, i jednocześnie Gram Prix Okręgu Toruń 2016.

Organizatorem zawodów było Koło PZW ,,Na Skarpie,, z Torunia.

Zawody rozegrane zostały w jednej czterogodzinnej turze w klasyfikacji indywidualnej zgodnie z obowiązującymi ,,Zasadami Organizacji Sportu Kwalifikowanego”
W zawodach uczestniczyć mógł każdy wędkarz bez podziałów na kategorie. Rybami łowionymi w zawodach były krąpie i ukleje. Sporadycznie łowiono płocie i certy. Najdłuższą rybą konkursu była certa o długości 31.8 centymetra, złowiona przez Kolegę Grzegorza Salę. Za tę rybę kolega Sala otrzymał puchar ufundowany przez firmę PROFESS. Firma PROFESS która była głównym sponsorem konkursu ufundowała również, dla każdego uczestnika zawodów, zestawy zanęt i dodatków.Pierwsze miejsce i tytuł Spławikowego Mistrza Torunia zdobył Kolega Dariusz Szreiber uzyskując 3075 punktów.
Drugie miejsce i tytuł Spławikowego Vice Mistrza Torunia zdobył Kolega Jarosław Dulski uzyskując 2685 punktów.
Trzecie miejsce i tytuł Spławikowego II Vice Mistrza Torunia zdobył Kolega Leszek Osiński uzyskując 2380 punktów.